Bezpečnost webu

Jak mít zajištěný web proti útokům

a splňovat požadavky prohlížečů

na bezpečnou, šifrovanou komunikaci

 

Šifrovaná komunikace (https)

Prohlížeče v dnešní době silně upřesnostňují šifrovanou komunikaci mezi webem a koncovým uživatelem (tedy s protokolem https). Pokud web nepodporuje tento protokol, mohou nezřídka zobrazovat koncovým uživatelům hlášení o nedůvěryhodnosti webu a „odmítnout“ ho na web pustit. Z toho důvodu už všechny weby zprovozňuji s https certifikátem, který máte k webu zdarma.

 

Wordfence – antivirus pro váš web

Jako další krok k bezpečnosti webu zprovozňuji plugin Wordfence, který funguje jako antivirus pro váš web a brání případným útokům. Upozorňuje do mailu na podezřelé aktivity či pokusy o přihlášení do administrace webu, kontroluje také potenciální změny v souborech webu.

 

Pravidelné aktualizace

V neposlední řadě bezpečnost webu zajišťují pravidelné aktualizace všech jeho součástí. Pokud pluginy, samostný WordPress nebo šablony zastarávají, jsou mnohem náchylnější k potenciálním útokům. Zranitelnost webu se tak dá minimalizovat pravidelnou péčí o webové stránky. Proto nabízím svým klientům správu webu, aby měli jistotu, že bude jejich web trvale v dobré kondici.